Ali GENÇ


HÜKÜMET ELİMİZE DÖKMEZİSE SEÇİMDE YÜZÜNE BULAŞTIRMAMIZI BEKLEMESİ HAYAL OLUR!!

Aksaray haberleri, Salihler şehri gazetesi, Aksaray haber


Başlıktaki “Hayal” kelimesi laf olsun diye belirtilmemiştir.!!! 

   Aha şuraya yazıyorum.!!! 

  Gereken zamanında yapılmaz ise Ak Parti tarafından Aksaraylıların yüzüne bir şey bulaştırmayı beklemesi hayalden de öteye hem de ham hayal olur.!!! 

   Aksaray’ılar el betteki dindardır. 

   Bu çerçevede yani dinimizin çizdiği sınırlar içinde ülkemizin milli değerlerine saygılı ülkemizin bir bilemedin maksimum iki elin parmaklarını geçmeyen bir ili ve şehridir. 

   Bu nedenle tarih boyunca olduğu gibi Türkiye Cumhuriyetinin çok partili sisteme geçmesinin ardından ve ekmeğini yedikleri milletine emperyalistlerin emirleri doğrultusunda nankörlük edenler tarafından ağa babaları olan bu emperyalistlerin emirleri yerine getirilerek Atatürkçülük maskesi altında yapılan tüm fiili ve pos modern darbelerin ardından sandık önüne konduğunda kendi inanç ve inancından gelen milli değerlerini savunan siyasetçileri ve onların oluşturduğu  siyasi partileri destekledik!!! 

AKSARAY DİNDARLIĞININ GEREĞİNİ YAPMAKLA BİRLİKTE HİÇ BİR PARTİYEDE KAMBUR DEĞİL! 

   Bunu yapmakla desteklediklerimize kamburumuz olduğu, onlara mecbur oluğumuzda asla ve asla anlaşılmasın.!!! 

   Sevgide, muhabbette belli yere kadardır.!!! 

   Sabır taşı çatladı mı kimseyi dinlemeyiz.!!!... 

   Kamburluğumuzun olmadığının kanıtı 2018 Genel seçimleriyle 2019’daki Ak Partinin Aksaray merkez Belediyesini kıl payı almasıdır. 

   Bu nedenlerden dolayı Ak Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Partili Milletvekilleri İlknur İnceöz ve Cengiz Aydoğdu ve Cumhur ittifakının ortağı MHP Milletvekili Ramazan kaşlı ile ilimizdeki Ak Partili  ve MHP’li seçilmişler desteğimizi kaybetmek istemiyorlarsa hemşerilerimizin bu konudaki söylediklerine pür dikkat hiçbir kelimesini kaçırmayacak şekilde kulak versinler. 

  Bugünkü haberimizde de belirtildiği gibi hemşerilerimiz çağrıda bulundukları Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilimiz milletvekilleriyle ilçe teşkilatları, Belediye Başkanı Evren Dinçer, İGM başkanı Mehmet Tüzün ‘e ” Tarihin bizim için tekerrür  etmemesi için öncelikle Ak Partinin ve Ak Parti hükümetlerinin 17 yıl 2 aylık sözü olan ilimizi Ulukışla üstünden limanlara ve hammadde merkezlerine bağlayacak olan 250 Km hızla yolcu,80 km hızla yük taşımaya göre projelendirilen Aksaray-Ulukışla demiryolunun en kısa zamanda hizmet açtırılmasının sağlanması. 

   Hükümetin 2023 projesi içinde olan Aksaray’ı Konya üstünden Akdeniz’e, Nevşehir ve Kayseri üstünden ise Kara Denize bağlayacak olan demiryolunun da aynı şekilde en kısa zamanda hizmete açtırılmasının sağlanması. 

   Aksaray ve Aksaray ile birlikte Şereflikoçhisar, Kulu ,Cihanbeyli, Haymana, Altunhisar, Ereğli ve Ulukışla’ ilçelerinin de can damarı olan dönemin Ulaştırma  Denizcilik ve Haberleşme bakanı Ahmet Arslan tarafından da 5 Şubat 2017 günümü ilimiz ziyareti esnasında olabilirliği uygun bulunan ve güzergah boyunca insanların, hayvanların kullandığı, traktör ile biçerdöverlerin yolun bir tarafından diğer tarafına üstten geçmeleriyle seyrü seferin kesintiye uğramasının yanında bu esnada dikkatsizlik, sis veya diğer hava şartları nedeniyle oluşan trafik kazaları ve bu kazalarda oluşan can ve m kayıplarının ortadan kaldırılması için  yolun altından bir taraftan değer tarafa geçilmesinin sağlanması. 

    Bunun sağlanabilmesi için ise güzergah boyunca yapılacak iyi bir araştırma ile yolun üstünden karşıya geçilen yerlerini tespit edilmesi. 

   Bu tespitin ardından ise güzergah boyunca yolun geçtiği  yerleşim yerlerinin  içinde ve dışında yeterli sayı ile en az yüklü iki kamyonun/TIR ile otobüsün yan yana geçebileceği genişlik ve yükseklikte yeterli sayıda tünelin yapılması ve yolun iki tarafına da yeni birer şeridinde ilave edilmesinin sağlanması. 

   Demir Yolu’nun hizmete açılmasıyla oluşturacağı dopinginde etkisiyle ilimizdeki yatırımcıların sayısının ve dolayısıyla hava yolu ulaşımını kullanacakların sayılarının bir havalimanın rahatlıkla çalıştırabileceğinden yılın 4 mevsimi yurt içi ve milletler arası uçuşları 7/24 tüm hava koşullarında yapacak teknik imkanlara sahip bir hava limanının şimdiden planlanarak planlandığı gibi kurulmasını sağlamaları ve ihtiyacımız  diğer hizmetlerinde zamanında alınmasını sağlamaları şarttır.!!! 

   Tarihin tekerrürün engelleyecek hizmetler  özelde  Aksaray’a veriliyormuş gibi görünse de Aksaray’ın coğrafi konumu nedeniyle getirilen ve getirilecek hizmetler bölge ile ülkemizin tamamına getirilmiş olacaktır. 

   Bu bilinçle Hükümet tarafından  “Kazan, Kazan “ yöntemiyle gerekenin yapılması  ve bunlarla  ilimizle ülkemize sağlanacak artıların yanında 2023 de yapılacak Cumhurbaşkanlığı ,Milletvekilliği ve 2024 de yapılacak olan  Mahalli idareler seçimlerinde de hemşerilerimizden yeterli destek alınır. 

     Aksi ise hükümetin hemşerilerimizi eline  bir şey dökmemesinden dolayı seçmenlerimiz tarafından da yüzlerine sıvanacak bir şeyde olmayacaktır.!!!” Dediklerini bu günkü haberimizde ortaya konuluyor. 

    Hemşerilerimizin net ve açık şekilde verilen bu  mesajlarının  en iyi şekilde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Milletvekilleri İlknur İnceöz ile Cengiz Aydoğdu ve Ramazan Kaşlı ve Partilerin teşkilatları tarafından anlaşılarak kazan, kazan prensibindeki gibi gereğinin  zaman geçirilmeden yapılması. 

 Aksinden ise sebep olacak olumsuzluklar nedeniyle fersah, fersah uzak durulması dileğiyle il olmamızı sağlayan 3578 sayılı kanunun TBMM’sinde kabul edilmesinin 32. yılı kutlu olsun. 

   Rabbim yar ve yardımcımız olsun. YAZARLAR