ÜLKEMİZDEN MANZARALAR, VE SEMBOLLER.!

AKSARAY KURTULUŞ CADDESİNDE ALKOLLÜ SÜRÜCÜ 2 ARACA ÇARPTI.!

Aksaray da Türkiye Şampiyonası Yunus Emre'yi Anma Yol Yarışları başladı.

AKSARAYLI AKSARAYIN ŞEHİR PLANINDAN MEMNUN DEĞİL.!

AKSARAYLI YAZARDAN DERNEK AÇIKLAMASI.!

AKSARAY UMKE EKİPLERİ MANAVGATTA.!

ARABA UZMANI YETENEKLİ BİR USTA.!

AKSARAYDA ORMANLIK ALANLARA GİRİŞ 30 EYLÜLE KADAR YASAKLANDI.!

YANGINLAR AZALMAYA BAŞLADI.!

AKSARAYDAN MANAVGATA YARDIM ELİ UZANDI.!

ÜLKEMİZDE MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİĞE İHTİYAÇ VAR.!

AKSARAY ESKİLDE KAMYONET MOTOSİKLETLE ÇARPIŞTI 1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ. 2 KİŞİ AĞIR YARALANDI.!

AKSARAY PINAR MAHALLESİNDE KAMYON 10 YAŞINDAKİ KIZ ÇOCUĞUNA ÇARPARAK KAÇTI.!

AKSARAY VALİLİĞİ ASILSIZ MÜLTECİ KAMPI İDDİALARINA SORUŞTURMA AÇILACAĞINI BİLDİRDİ.!

AKSARAY-NEVŞEHİR YOLUNDA VİRAJI DÖNEMEYEN ARAÇ KAZA YAPTI.1 KİŞİ YARALANDI.!

YAZARLAR

Anahtar Kelimeler: LİMONLU İÇMENİN ETKİLERİ

LİMONLU SU İÇMENİN ETKİLERİ

Aksaray haberleri, Salihler şehri gazetesi, Aksaray haber

Gazeteci Ersin Arslan Diyetisyen Ayşenur Bozkurtla bir röpörtaj yaparak ,spor yapanlar için özellikle Limonun sağlıga faydalarını konuştu.

Limonlu Su İçmek Zayıflatır mı?
‘’Limonlu su yağ yakıyor, limonlu su içerek zayıflayın’’ sözlerini türlü haber sitelerinde, televizyon programlarında veya arkadaş ortamında mutlaka duymuşuzdur. Keşke gerçekten tek başına yağ yakan mucizevi besinler olsa da kimse kilo problemi çekmese ama maalesef böyle bir besin yok. Besinlerin vücudumuza istemediğimiz bölgelerdeki yağları yakması için emir verebilme gibi bir yetkileri yok. Vücut tipiniz armut veya elma ise siz kilo verdiğinizde sadece daha zayıf bir armut, elma tipi vücuda sahip olacaksınız. Bu yüzden vücudunuzu sevmeli ve eğer sağlıklıysanız kendinizi olduğunuz gibi kabullenmelisiniz. Peki limonlu suyla zayıfladığını söyleyenler nasıl zayıflıyor?
Limonlu suya başlamadan önce olmazsa olmazımız içme suyundan bahsedelim. İçme suyu diyetlerin önemli bir parçasıdır. Daha önce diyetisyene gittiyseniz, size ne kadar su içtiğinizi sorduğunu, mutlaka günlük içmeniz gereken su miktarına dikkat etmeniz konusunda uyardığını deneyimlemişsinizdir. Çünkü su içmek kalori vermeden doygunluğu artırmanın bir yöntemidir örneğin yemek yemeden 15-20 dakika önce su içmek daha az yemek yemenize yardımcı olur. Ayrıca gün içinde yeterli miktarda su içmek metabolizmayı hızlandırır ve kilo vermede yardımcı olur.
Limonlu suya gelecek olursak, limonlu su doygunluk hissettirebilir, metabolizmayı hızlandırabilir, susuzluğunuzu giderebilir ve kilo kaybına yardımcı olabilir belki ama bu durumlar söz konusu olduğunda limonlu suyun doğal içme suyundan hiçbir üstünlüğü yoktur. Yani bu özellik bileşeninde su olmasından kaynaklanıyor aslında. Ek olarak limonlu su içeriğindeki şeker sebebiyle kan şekerinde dalgalanmalar yaratabileceğinden diyabetli bireylere önerilmez. Ayrıca limonun asitli olması mideyi uyarabilir ve rahatsızlık hissettirebilir.
Limonlu su konusunda kesin olarak söyleyebileceğim tek şey gün içerisinde tükettiğiniz kola, gazoz, enerji içeceği gibi asitli ve şekerli içecekler yerine limonlu su içmenin size kilo verdireceğidir.
Sağlıklı günler dilerim.

Ersin Arslan-Ayşenur Bozkurt