Küçükbaş Kurbanlık En Az 3 Bin Liramı Olacak

AKSARAYDA KAÇAK SİGARA VE İÇKİ OPERASYONU. 1 KİŞİ YAKALANDI.!

Türkiye Yurtsever Partisinden Hükümete Suriye Uyarısı.!

AKSARAY JANDARMASINDAN SAHTE İÇKİ BANDROLÜ OPERASYONU

AKSARAY'DA RUHSATSIZ OLARAK SU KUYUSU AÇANLARA İZİN VERİLMİYOR

HZ.ALİ , SONSUZA KADAR ÖN SAFHALARDA.!

AKSARAY-GÜLAĞAÇDA SİLAH İMALATI YAPAN 1 KİŞİ YAKALANDI.!

YAMAÇLARDAN DÜŞEN KAYALAR IHLARA YOLU TRAFİĞİNİ KAPATTI.!

AKSARAYSPORDA HEDEF PLAY-OFF .!

TIR ŞARAMPOLE DEVRİLDİ.SÜRÜCÜ HAYATINI KAYBETTİ!

AKSARAY-GÜLAĞAÇTA KANALA DÜŞEN 7 YAŞINDAKİ ÇOCUK BOĞULDU.!

AKSARAY GÜZELYURTTA ESKİ EŞİNİ KATLETTİ.!

AKSARAYDA UYUŞTURUCU OPERASYONU.!

BAYRAM GAZETESİYLE GELEN VİLAYET!!!

AKSARAYDA TRAFİK DENETİMLERİ ARTIRILDI.!

YAZARLAR

DUYGULARIN VE AŞKIN ŞAİRİ AKSARAYLI HANDAN ALTAN.!

Aksaray haber, Salihler şehri, Aksaray haberleri

DUYGULARIN VE AŞLIN ŞAİRİ AKSARAYLI HANDAN ALTAN.!

Yazdığı duygu ve aşk şiirleriyle dikkat çeken Aksaraylı emekli öğretmen Handan Altan yazdığı şiirlerle coronavirüs pandemisinde insanlara moral kaynağı oldu.Bu değerli şairimizin özgeçmişi aşağıdadır.
İLESAM İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği Üyesi Aksaray'lı Şair - Yazar
Emekli Öğretmen

1969 yılında Aksaray'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Aksaray'da tamamladı. 

Gazi Üniversitesi Meslekî Eğitim Fakültesi Çocuk Gelişimi ve Ev Ekonomisi Eğitimi Bölümü Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Ana Bilim Dalı mezunudur.

Öğretmenlik mesleğine 1990 yılında Aksaray'ın Hatibağatolu Köyü İlkokulu'nda 4 ve 5. sınıf öğrencilerine Köy Öğretmenliği ile başladı. 

Daha sonra sırasıyla Kayseri, Hatay, Sivas, İstanbul, Manisa ve Ankara'da; Kız Meslek Liselerinde Çocuk Gelişimi ve Eğitimi meslek dersi öğretmeni, özel kreşlerde müdürlük ve Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde Çocuk Gelişimi Uzmanı olarak görev yaptıktan sonra; 2019 yılında Ankara Beypazarı Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü meslek dersi öğretmeni olarak emekli oldu.

Handan ALTAN'ın ilk şiir kitabı 2019 yılında Berikan Yayınevi tarafından yayınlanan "Yüreğime Hoş Geldin" şiir kitabıdır.

Emekli olduktan sonra; Engelli Bireylere yönelik eğitim veren Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi'nde Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni olarak görev yaptı. 

Ortaokul yıllarında başlayan şiir yazma tutkusu ile halen şiir yazmaya devam etmektedir.

MUTLUYUM GURURLUYUM

İlkokula Aksaray Zafer İlkokulu'nda 5 yaşında başladım. Sınıftaki arkadaşlarımın yaş ortalamasına göre küçüktüm. Öğretmenimiz Ülker Ateşağaoğlu; hepimizi bir anne şefkatiyle bağrına basıyordu. Bize okumayı ve azimle çalışmayı sevdirdi. 5. Sınıfın sonunda Devlet Parasız Yatılı Sınavı'nda Adana Kız Lisesi'ni kazandım. Gözlüklü, zayıf, ufacık bir kızdım. Öyle sevinmiştim ki; öğrenimime Adana'da devam edeceğimi öğrenmek beni çok heyecanlandırmıştı. Ama ailem beni kazandığım okuluma göndermedi ve ben bu duruma öyle üzülmüştüm ki; günlerce ağlamıştım.
O yıllarda ben zaten hedefimi belirlemiştim. Hedefim; "kazandığım sınavla başka bir şehirde okumak, meslek sahibi olmak ve ülkemin değişik şehirlerinde görev yapmak."
İşte bu hedefimle; ilkokul bittikten sonra öğrenimime Aksaray Kız Sanat Ortaokulu'nda devam ettim. 
Saygıdeğer Öğretmenlerim Ömer Kadir Kadioglu , Gülay Tüzün, Perihan Barlay, Vedat Öngün, Perihan Girişken Baysal, Fikret Baysal, Nefise Doğan Akarcalı ve tüm öğretmenlerim benim idolümdü. 
Orta 1. Sınıfta Türkçe Öğretmenimiz Ömer Kadir Kadıoğlu idi. Bana kompozisyon yazmayı sevdirdi. Sınıfta sınavlardan en yüksek notu ben alırdım. Bir gün ders saatinde nöbetçi öğrenci beni Ömer Kadir Kadıoğlu Öğretmenimizin Orta 2. Sınıftaki dersine götürdü. Beni Ömer Öğretmenim çağırmıştı. Ömer Öğretmenim bana tahtaya bir cümle yazdırdı ve bu cümlenin özne, tümleç ve yüklemini göstermemi istedi. Ben hemen Öğretmenimin istediği şekilde doğru olarak yaptım. Ömer Öğretmenim bana aferin diyerek beni Orta 2. Sınıf öğrencilerine örnek gösterdi. Ben o zaman Orta 1. Sınıftaydım. İşte Ömer Öğretmenimin bana vermiş olduğu bu güven; tüm hayatım boyunca benim iç dünyamda ve dış dünyamda yol gösterici bir ışık oldu.
Aksaray Kız Meslek Lisesi'ndeki öğrenimimin sonunda Lise bitiminde 16 yaşında üniversite sınavını kazanarak, Gazi Üniversitesi'ne başladım.
20 yaşında ise üniversiteden mezun olarak, Aksaray Hatipağatolu Köyü İlkokulu'nda öğretmenliğe başladım. Öğretmen Yeterlilik Sınavı'nı; bölümümde Türkiye ikincisi olarak kazanarak; devamında sırasıyla Kayseri, Hatay, Sivas, Aksaray, Kayseri, İstanbul, Manisa ve Ankara'da görev yaptım.
Tam 30 senenin sonunda; 50 yaşında emekli oldum. Elhamdülillah mutluyum, gururluyum. 
Rabbimin izniyle ve yardımıyla; çocukluğumdaki hedefime ulaştım.
Ülkemin en güzel şehirlerinde öğrenciler yetiştirdim. Sonrasında yetiştirdiğim öğrencilerimle meslektaş olarak aynı okulda görev yapmanın gururunu yaşadım. Yeni insanlar, yeni dostluklar ve arkadaşlıklar edindim. Her yörenin kültürünü; yaşayarak öğrendim.
Daha da önemlisi, bir kadın olarak; mücadele etmeyi, dik durmayı ve hayatta güçlü olmayı öğrendim.

Bizlerde il dışında Aksarayın tanıtımını yapan bu kıymetli hocamıza teşekkür ediyor.Başarılarının devamını diliyoruz.

Handan ALTAN
AKSARAY'LI ŞAİR - YAZAR 
EMEKLİ ÖĞRETMEN