AKSARAY VİLAYETİ 32 YAŞINDA

AKSARAYLI TANINMIŞ AKADEMİSYEN PROF.DR.RAMAZAN ÇAKIRIN ACI GÜNÜ VE FERYADI.!

AKSARAYDA KALİTELİ ÜRÜNLER TEZGAHDA.! NE ALIRSAN 10 TL.

AKSARAYLI ALMAN VATANDAŞI GENÇ, ŞEHRİMİZE FAYDALI İŞLER YAPMAK İSTİYORUM.!

TÜRKİYE GENELİ VE AKSARAY'DADA JANDARMA TEŞKİLATININ 182 .KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

AKSARAYDA TÜRKİYE BİSİKLET YARIŞMASI YAPILACAK.!

AKSARAYA SUNİ GÖL YAPILIRSA HALKIMIZIN DESTEKLEYECEĞİNE İNANIYORUM.!

AKSARAYDAKİ AT BİNİCİLİK TESİSİ ÇOCUKLAR VE GENÇLER TARAFINDAN İLGİ GÖRÜYOR.!

AKSARAY GÜZELYURTTA KADIN SÜRÜCÜNÜN KULLANDIĞI TRAKTÖR ŞARAMPOLE DEVRİLDİ: 1 YARALI

AKSARAY MAMASUN BARAJ SUYU ÇEKİLİNCE KAYALIKLARIN İHTİŞAMI DİKKAT ÇEKTİ.!

YEŞİL DOĞA DERNEK BAŞKANI AKSARAYLI USTA GAZETECİDEN LOJİSTİK GİRİŞİMİ.!

TURİZM UZMANINDAN DİKKAT ÇEKEN AKSARAY ULU IRMAK AÇIKLAMASI.!

AKSARAYDA SİYASİ BİRLİKTELİK ÇOK AZ.!

AKSARAY'DA KAVŞAKLARDA DENETİMLER ARTIRILDI

AKSARAYDA UYUŞTURUCU OPERASYONU.! 4 KİŞİ TUTUKLANDI.

YAZARLAR

Anahtar Kelimeler: AKSARAYDA ÇİFTÇİLER KUTLANDI.!

AKSARAYDA ÇİFTÇİLER GÜNÜ KUTLANDI.!

Aksaray haberleri, Salihler şehri gazetesi, Aksaray haber

Dünya Çiftçiler Günü kutlandı

Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu’nun kuruluş tarihi olan 14 Mayıs 1946 ve kuruluşa üye bütün ülkelerde Dünya Çiftçiler Günü olarak kutlanan 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, daire müdürleri ve oda başkanlarıyla Ziraat Odası tarafından organize edilen program kapsamında tarım arazilerine indi. Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk ve STK başkanları ile tarım arazilerini gezen Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, tarla süren çiftçinin yanına giderek traktöre bindi.Traktör ile tarlayı süren Vali Aydoğdu daha sonra pancar tarlasında beraberindeki protokol üyeleriyle birlikte çapa yaptı. Ardından tarlalarda çalışan kadın çiftçileri ziyaret eden Vali Aydoğdu bir süre sohbet edip gül vererek kadınların çiftçiler gününü kutladı. 

Tarım ve hayvancılığın önemine değinerek yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, “Bugün Dünya Çiftçiler Günü. Burada çiftçilerimizle ay çekirdeği tarlalarını, ekinleri gezdik. Aksaray’ın tarımda çok büyük katkısı var. Biliyorsunuz ki, bitkisel üretimde 2020 verilerine göre Türkiye’de 4. sırada. Bizden önceki şehirler Konya, İzmir ve Şanlıurfa. Onun için Türkiye’nin üretmekten başka çaresi de yok. Onun için biz her zaman devlet olarak çiftçilerimizin bütün eksikliklerini gidermek için gece gündüz çalışmamız gerekiyor. Bu anlamda da bütün arkadaşlarımda çok ciddi bir hassasiyet oluşmasını istiyoruz. Hem çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Gününü kutlamak için, hem de oda başkanlarımızla yerinde tespit etmek için. Hepsine çok teşekkür ediyorum” dedi.
Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle programa ev sahipliği yapan Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak ise, “Evet, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü münasebeti ile ilimiz Valisi Hamza Aydoğdu ,oda başkanlarımızla birlikte sahaya indik. Çiftçilerimizin gününü kutlamak için” diye konuştu.