AKSARAY VİLAYETİ 32 YAŞINDA

AKSARAYLI TANINMIŞ AKADEMİSYEN PROF.DR.RAMAZAN ÇAKIRIN ACI GÜNÜ VE FERYADI.!

AKSARAYDA KALİTELİ ÜRÜNLER TEZGAHDA.! NE ALIRSAN 10 TL.

AKSARAYLI ALMAN VATANDAŞI GENÇ, ŞEHRİMİZE FAYDALI İŞLER YAPMAK İSTİYORUM.!

TÜRKİYE GENELİ VE AKSARAY'DADA JANDARMA TEŞKİLATININ 182 .KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

AKSARAYDA TÜRKİYE BİSİKLET YARIŞMASI YAPILACAK.!

AKSARAYA SUNİ GÖL YAPILIRSA HALKIMIZIN DESTEKLEYECEĞİNE İNANIYORUM.!

AKSARAYDAKİ AT BİNİCİLİK TESİSİ ÇOCUKLAR VE GENÇLER TARAFINDAN İLGİ GÖRÜYOR.!

AKSARAY GÜZELYURTTA KADIN SÜRÜCÜNÜN KULLANDIĞI TRAKTÖR ŞARAMPOLE DEVRİLDİ: 1 YARALI

AKSARAY MAMASUN BARAJ SUYU ÇEKİLİNCE KAYALIKLARIN İHTİŞAMI DİKKAT ÇEKTİ.!

YEŞİL DOĞA DERNEK BAŞKANI AKSARAYLI USTA GAZETECİDEN LOJİSTİK GİRİŞİMİ.!

TURİZM UZMANINDAN DİKKAT ÇEKEN AKSARAY ULU IRMAK AÇIKLAMASI.!

AKSARAYDA SİYASİ BİRLİKTELİK ÇOK AZ.!

AKSARAY'DA KAVŞAKLARDA DENETİMLER ARTIRILDI

AKSARAYDA UYUŞTURUCU OPERASYONU.! 4 KİŞİ TUTUKLANDI.

YAZARLAR

AKSARAY VALİSİ AYDOĞDU MİNİK ÇOCUĞUN İSTEĞİNİ KIRMADI.

Aksaray haberleri, Salihler şehri gazetesi, Aksaray haber

Vali Aydoğdu 8 yaşındaki çocuğun isteğine kayıtsız kalmadı


-Ramazan Emir’in mahya görme isteğini Vali Hamza Aydoğdu gerçekleştirdi. 
Aksaray’da 8 yaşındaki Ramazan Emir Özbay Ramazan Ayı nedeniyle camilere asılan mahyaları canlı görmek için Vali Hamza Aydoğdu’ya sosyal medyadan ulaşarak yardımını istedi. Minik Ramazan Emir’in isteğini yerine getiren Vali Aydoğdu, minik çocuğun mutluluğuna vesile oldu. 
Ramazan ayında dünyaya geldiği için, Ramazan Emir ismi verilen küçük çocuk, ailesinin de telkinleri ile Ramazan’a ait tüm değerlere büyük ilgi duyuyor. Eski Ramazan anılarından Orta Oyunlarını öğrenen, Hacivat-Karagöz atışmalarından sergilediği gölge oyunlarını başarılı şekilde sunan Ramazan Emir izleyenleri hayran bırakıyor.
Ramazan Emir’in babası Rıfat Özbay; oğlunun televizyon ve internetten gördüğü Cami mahyalarına büyük ilgi duyduğunu söyledi. Oğlunun Ramazan ayında doğduğunu ifade eden Özbay, aile olarak Ramazan ayında oruç tutma, sahur yapma ve Ramazan ayında kendi çocukluk dönemleri ile ilgili sohbet yaptıklarını, 8 yaşındaki oğullarının Ramazan geleneklerinden Hacivat-Karagöz, meddah oyunları ile Cami mahyalarına özel bir ilgi gösterdiğini söyledi. 
Ramazan Emir’in sosyal medyada camilerde gördüğü mahyaları göstererek: “Baba bu mahyaları nasıl yapabiliriz ve yatağımın başına asabilir miyiz” diye sorduğunu anlatan Özbay; “Oğlum cami mahyalarını çok görmek istiyordu. Kısıtlama nedeni ile ne yapacağımızı bilemedik ve valimize sosyal medya üzerinden ulaşarak durumumuzu anlattık. Valimiz oğlumuzun bu dileğini yerine getirmek için alınan tedbirlerle Cemaleddin Aksaray-i Cami minareleri arasındaki mahyaları izlemesini sağladı.” dedi.
Anne ve Babası ile birlikte canlı seyrettiği cami mahyalarındaki kayan yazıları okuyan minik Ramazan Emir ‘Vali Amcaya çok teşekkür ediyorum’ diyerek isteğinin gerçekleşmesi nedeniyle çok mutlu olduğunu ifade etti. 
Anne Seray Özbay’da ailecek çok mutlu olduklarını ifade ederek; “Valimizden Allah razı olsun. Ramazan ayı bitmeden, çocuğum mahyalı camileri göremeseydi, benimde içimde bir uhde kalacaktı. Sürekli “Neden bizim camimizde mahya yok, Aksaray’da mahyalı cami var mı” diye soruyordu. Bizde mahyalı camiyi bulduk. Pandemi nedeni ile oğluma yasakların olduğunu ve çıkamayacağımızı söyledik ve sosyal medyadan valimize yazdık. Sayın Valimiz de kısa sürede dönüş yaparak oğlumun bu isteğini yerine getirilmesini sağladı.” diye konuştu.